Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 04.04.2014

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, wspólnie z policjantami z komendy miejskiej, zatrzymali 31-latka podejrzanego o uprawę konopi. Mężczyzna, w użytkowanym przez niego pustostanie, zorganizował profesjonalną plantację, która jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, funkcjonowała już jakiś czas, przynosząc znaczne ilości narkotyku. Za przestępstwo to przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidują karę do 8 lat więzienia.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej jakiś czas temu uzyskali informację, że na terenie Bydgoszczy może działać nielegalna plantacja. Policjanci ustalili adres i wspólnie z funkcjonariuszami z komendy miejskiej wczoraj (3.04.14) weszli do namierzonego niezamieszkałego budynku. Podczas przeszukania pustostanu potwierdziły się uzyskane wcześniej informacje. Na pierwszym piętrze, w jednym z pomieszczeń była profesjonalnie przygotowana plantacja. Zakazane rośliny rosły pod specjalnym namiotem, w doskonałych warunkach. Uprawa była odpowiednio naświetlana, nawadniana, wentylowana i nawożona. Kryminalni zabezpieczyli tam w sumie 17 sztuk dojrzałych konopi, gotowych do ścięcia, a także 61 doniczek z kiełkującymi roślinami. Policjanci znaleźli tam jeszcze torbę foliową z niewielką ilością suszu. Ze zgromadzonych do sprawy dowodów wynika, że plantacja ta mogła funkcjonować już dłuższy czas przynosząc znaczne ilości narkotyku.

Do wyjaśnienia sprawy zatrzymany został 31-letni bydgoszczanin. Dzisiaj (4.04.14) policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości konopi. Za przestępstwo to ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Kryminalni zlikwidowali plantację konopi

Opis filmu: narkotyki, plantacje, konopie, marihuana

Pobierz plik Kryminalni zlikwidowali plantację konopi (format mp4 - rozmiar 5.58 MB)

Powrót na górę strony