Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycili nielegalne papierosy

Data publikacji 04.04.2014

Policjanci z jastrzębskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali 58-latka, który posiadał znaczną ilość "lewego towaru". Stróże prawa zabezpieczyli blisko 11 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenie podatkowego oszacowano na około 166 tysięcy złotych. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia.

Wczoraj po południu policjanci z Jastrzębia Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę passata, który według wcześniejszych ustaleń mógł przewozić nielegalne wyroby tytoniowe. Podejrzenia stróży prawa potwierdziły się. W bagażniku prowadzonego przez 58-latka pojazdu znaleziono 500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Na tym jednak nie koniec, bowiem dalsze czynności doprowadziły śledczych do kolejnego odkrycia. Na jednej z działek w powiecie cieszyńskim kryminalni ujawnili ukryte w altance znaczne ilości papierosów. Zabezpieczono łącznie prawie 11 tysięcy paczek, które miały trafić do sprzedaży.

Policjanci wyliczyli, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wynosi około 166 tysięcy złotych. Właścicielowi nielegalnego towaru grożą 3 lata więzienia oraz dotkliwe kary finansowe.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony