Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani wandale – zniszczyli szkolne pomieszczenie i jego wyposażenie

Data publikacji 05.04.2014

Za zniszczenie mienia odpowiedzą przed sądem dwaj wandale, ustaleni i zatrzymani przez policjantów z powiatu strzelińskiego. Sprawcy włamując się do szkoły, zniszczyli wyposażenie jednej z klas. Zerwali m.in. tablicę, połamali sprzęt, popisali ściany, powywracali meble i uszkodzili drzwi wejściowe do pomieszczenia. Grozi im teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z powiatu strzelińskiego, w wyniku podjętych działań, ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o dokonanie zniszczeń w budynku szkolnym w Wiązowie.

Zatrzymani, to mieszkańcy jednej z miejscowości gminy Wiązów, w wieku 18 lat.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca br. Jak ustalili funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą, sprawcy po wypchnięciu okna jednego z pomieszczeń szkolnych, dostali się do budynku i zniszczyli wyposażenie jednej z klas. Zerwali oni m.in. tablicę ze ściany, połamali mandolinę, gitarę, popisali ściany, powywracali szafy i szafki, połamali krzesła i uszkodzili drzwi wejściowe do pomieszczenia.

Policjanci na podstawie monitoringu oraz zabezpieczonych śladów, pozostawionych przez sprawców, wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzanych. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Zatrzymanym, za zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kwp Wrocław / ik

Powrót na górę strony