Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa 10 osób zatrzymana w sprawie narkotykowej

Data publikacji 07.04.2014

Leszczyńscy policjanci zatrzymali 10 osób podejrzanych o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz udzielanie i handel nimi. Śledczy przedstawili zatrzymanym 350 zarzutów. Podejrzani w ciągu 9 miesięcy wprowadzili do obrotu co najmniej 4 kg różnego rodzaju narkotyków o wartości rynkowej przekraczającej 120 tys. złotych. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

W minioną środę, 2 kwietnia policjanci Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali 10 osób podejrzanych w sprawie narkotykowej. Z uwagi na dużą ilość osób zatrzymanych, w akcji uczestniczyli także policjanci z KWP w Poznaniu, KPP w Gostyniu, KPP w Rawiczu oraz przewodnik psa służbowego z Izby Celnej w Poznaniu.
 
Blisko 50 funkcjonariuszy, podzielonych na zespoły, w jednej chwili wkroczyło do mieszkań wytypowanych osób. Zatrzymanymi byli mieszkańcy Leszna i powiatu leszczyńskiego, w wieku od 22 do 35 lat. Wśród nich są kobiety i mężczyźni. W trakcie przeszukań mieszkań policjanci ujawnili blisko pół kilograma marihuany oraz broń gazową. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze - 12 tys. złotych na poczet ewentualnych kar.
 
Śledczy ogłosili 10 podejrzanym łącznie 350 zarzutów. Dotyczyły one wprowadzania do obrotu co najmniej 4 kilogramów różnego rodzaju narkotyków oraz handlu nimi i udzielania. Zarzuty dotyczyły 9 miesięcy roku 2013. Szacunkowa wartość rynkowa narkotyków wynosi nie mniej niż 120 tys. złotych.
 
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wobec czterech podejrzanych zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, w tym dodatkowo wobec jednego poręczenie majątkowe, natomiast pięciu pozostałych zostało aresztowanych na okres 3 miesięcy.
 
Sprawa prowadzona jest przez policjantów KMP w Lesznie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Śledztwo ma charakter rozwojowy, niewykluczone, że lista podejrzanych i ogłoszonych zarzutów wydłuży się. Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast jednemu z podejrzanych, który działał w warunkach recydywy grozi nawet do 15 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Film Grupa 10 osób zatrzymana w sprawie narkotykowej

Opis filmu: narkotyki

Pobierz plik Grupa 10 osób zatrzymana w sprawie narkotykowej (format mp4 - rozmiar 10.45 MB)

Powrót na górę strony