Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja rozbiła grupę stręczycieli

Data publikacji 07.04.2014

Wielkopolska policja przeprowadziła akcję wymierzoną w grupę zajmującą się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. Rozbita została szajka prowadząca 9 klubów nocnych i agencji towarzyskich. Policjanci weszli jednocześnie do kilkunastu lokali i mieszkań w Kaliszu, Lesznie i Ostrowie Wielkopolskim. Zatrzymali kierującego grupą przestępczą, 6 mężczyzn i kobietę. W sumie za kraty trafiło 8 osób. Sąd zadecydował o ich aresztowaniu na 3 miesiące.

Akcja, którą przeprowadzono we wtorek 1 kwietnia, to jedna z większych realizacji wielkopolskich policjantów. Wzięło w niej udział ponad 100 funkcjonariuszy, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji, kryminalni i śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz innych jednostek, Oddziały Prewencji z Poznania oraz przewodnicy psów tropiących.

Celem były kluby nocne i agencje towarzyskie ulokowane w mieszkaniach. Działania objęły 9 takich lokali, ale także mieszkania podejrzanych. W sumie śledczy weszli do 17 miejsc jednocześnie. Zatrzymano 7 mężczyzn i kobietę, będących członkami zorganizowanej grupy przestępczej. Wśród zatrzymanych był też kierujący szajką. Przesłuchane zostały także kobiety pracujące w tych miejscach oraz ich klienci.

W trakcie przeszukań policjanci wykorzystali psy przeszkolone do poszukiwania narkotyków. W jednym z lokali na terenie Leszna policyjny pies odkrył blisko 180 gramów konopi indyjskich, ponad 17 gramów amfetaminy w proszku, amfetaminę (150 tabletek) oraz ponad 80 tabletek zawierających inne środki odurzające. Kobieta, w której domu były te substancje, usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Przeprowadzona akcja to wynik śledztwa prowadzonego przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Nadzorujący śledztwo prokurator przedstawił jednemu z mężczyzn zarzut kierowania grupą przestępczą oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu, pozostali usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu, dodatkowo kobiecie przedstawił zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

W piątek, 4 kwietnia, odbyło się ostatnie z posiedzeń Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto, który zdecydował o aresztowaniu wszystkich 8 osób na okres 3 miesięcy. Kierującemu grupą oraz kobiecie grozi do 10 lat więzienia. Pozostali mogą spędzić w więzieniu do 7,5 roku.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film Policja rozbiła grupę stręczycieli

Pobierz plik Policja rozbiła grupę stręczycieli (format mp4 - rozmiar 15.35 MB)

Powrót na górę strony