Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XII Mistrzostwa Polski Policjantów – Maraton Dębno 2014

Data publikacji 07.04.2014

Wczoraj już po raz dwunasty policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 41. edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników - ponad 2500 zawodników, w tym ponad 120 policjantek i policjantów z całego kraju.

Organizatorem XII Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno. Zawodnicy walczyli biegnąc cztery pętle na trasie Dębno – Dargomyśl – Cychry – Dębno. Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania wszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta.

W tegorocznych policyjnych mistrzostwach wzięło udział kilka kobiet. W klasyfikacji kobiet pierwsza na metę dotarła Marta Witke z KMP Poznań, druga zameldowała się Beata Nienadowska z KMP Elbląg, a na pudło z numerem 3 wbiegła Monika Mrugała z KMP Opole.

Na mecie policyjnych mistrzostw jako pierwszy pojawił się Adam Thiel z KWP w Gdańsku Drugi na mecie zameldował się Mateusz Paszek, który reprezentował Komendę Powiatową Policji w Leżajsku. Natomiast na miejscu trzecim uplasował się Krzysztof Juszczyk z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą.

Ze startujących w maratonie reprezentantów województwa zachodniopomorskiego najlepszy był także Krzysztof Juszczyk z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą, drugi przybiegł na metę Jacek Wójcik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a trzeci zameldował się Marcin Kozłowski z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Na mecie zwycięzcy nagradzani byli medalami przez Komendanta Powiatowego Policji w Myśliborzu insp. Bogusławę Bonter-Mazek. Natomiast podczas gali inauguracyjnej, która odbyła się na głównej scenie, medale i nagrody wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski wraz z Przewodniczącym ZW NSZZP Panem Marianem Boguszyńskim oraz Burmistrzem Dębna Panem Piotrem Downarem.

Oprócz medali policjanci otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W czasie biegów trwały imprezy towarzyszące, w trakcie których policjanci przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców Dębna i przybyłych kibiców - szczególnie tych najmłodszych.

Na specjalnie wyznaczonych stoiskach policyjnych najmłodsi mogli zostawić swoje odciski palców, wziąć udział w konkursie plastycznym, a także zapoznać się z inicjatywami prewencyjnymi i profilaktycznymi policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Zainteresowani mogli również obejrzeć sprzęt policyjny, używany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Policjanci z zachodniopomorskiej drogówki zaprezentowali symulator jazdy skuterem zakupiony w ramach Kampanii "Ekologicznie na dwóch kółkach" realizowany wspólnie z Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Podczas mistrzostw wręczono również nagrody dla dzieci z powiatu myśliborskiego, które brały udział w konkursie plastycznym pt. "Policjant w oczach dziecka”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i do zobaczenia za rok!

(KWP w Szczecinie / mj)

Film XII Mistrzostwa Polski Policjantów – Maraton Dębno 2014

Opis filmu: sport

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik XII Mistrzostwa Polski Policjantów – Maraton Dębno 2014 (format flv - rozmiar 24.83 MB)

Powrót na górę strony