Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwa

Data publikacji 07.04.2014

Policjanci z częstochowskiej komendy zatrzymali sprawcę zabójstwa. Do zbrodni doszło w miniony wtorek w jednym z mieszkań przy ulicy Rocha w Częstochowie. Jak ustalono, 52-letni napastnik w trakcie kłótni udusił 63-letniego mężczyznę.

1 kwietnia, około godziny 2.00, w jednym z częstochowskich mieszkań przy ulicy Rocha, doszło do kłótni między dwoma mężczyznami - mieszkańcami Częstochowy. Przybyli na miejsce policjanci znaleźli w łóżku zwłoki jednego z uczestników awantury. Z uwagi na fakt, iż ciało mężczyzny nie posiadało widocznych oznak przyczyny śmierci, decyzją dyżurującego prokuratura przewieziono je do prosektorium w celu przeprowadzenia sekcji  zwłok.

Podczas przeprowadzonych w Zakładzie Anatomii Patologicznej w Częstochowie badań stwierdzono główną przyczynę śmierci, którą było uszkodzenie krtani. Ten fakt wskazał na uduszenie przez inną osobę.

Podjęte przez częstochowskich policjantów dalsze czynności śledcze doprowadziły do zatrzymania jeszcze w tym samym dniu sprawcy zabójstwa oraz pięciu innych osób, mogących mieć związek z przestępstwem. Niezwłocznie wykonane czynności pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzenia, a w dalszej konsekwencji, na wskazanie sprawcy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego jeden z zatrzymanych, 52-letni mężczyzna, w częstochowskiej prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa. W sobotę doprowadzony do sądu sprawca został tymczasowo aresztowany.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony