Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potężne uderzenie w narkobiznes

Data publikacji 07.04.2014

Policjanci z łódzkiego zarządu Centralnego Biura Śledczego zatrzymali trzech mężczyzn. Podejrzani wpadli podczas mielenia suszu roślinnego pochodzącego z prowadzonej plantacji konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 42 kilogramy marihuany i 617 krzaków tej odurzającej rośliny. Hurtową wartość samego narkotyku szacuje się na ponad pół miliona złotych.

Policjanci od dłuższego czasu pracowali przy sprawie grupy zajmującej się wytwarzaniem na dużą skalę marihuany. Drobiazgowe kompletowanie materiału procesowego z każdym dniem zbliżało funkcjonariuszy do zatrzymania trzonu przestępczego podziemia. 2 kwietnia 2014 roku około godziny 19.00 policjanci, po wcześniejszej obserwacji, weszli na teren jednej z posesji w Ksawerowie pod Łodzią. Zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 27,28 i 38 lat, którzy przez mielenie suszu przygotowywali narkotyk do dystrybucji. 

W wynajmowanym domu urządzili w pełni wyposażoną plantację konopi indyjskich. Na miejscu zabezpieczono 617 krzaków roślin w różnych fazach wzrostu, a także narzędzia służące do uprawy, specjalne folie, lampy, wentylatory czy rozdzielnie elektryczne. Policjanci zabezpieczyli łącznie 42 kilogramy gotowego już suszu roślinnego, z czego 38 kilogramów w miejscu prowadzonej uprawy, a pozostałą ilość w mieszkaniu jednego z zatrzymanych. Łącznie, aby przetransportować cały znajdujący się w domu sprzęt do uprawy, funkcjonariusze musieli wykorzystać trzy samochody dostawcze.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono volkswagena należącego do jednego z mężczyzn. Dwaj zatrzymani mieli już w przeszłości konflikt z prawem związany z podobną działalnością.

Śledczy oszacowali, że hurtowa wartość zabezpieczonego suszu wynosi blisko 550 tysięcy złotych. Z zabezpieczonych  roślin można było uzyskać dodatkowo kilka kilogramów narkotyku.

Decyzją sądu przestępcze trio już zostało tymczasowo aresztowane na trzy miesiące. Każdemu z mężczyzn grozi kara do 15 lat więzienia.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony