Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Mogilna uratowali desperata

Data publikacji 07.04.2014

Policjanci z Mogilna uratowali 19-latka, który próbował popełnić samobójstwo. Propozycja, jaką złożyli mężczyźnie funkcjonariusze, okazała się na tyle skuteczna, że po chwili zdjął pętlę zaciśniętą na szyi. Dzięki opanowaniu dyżurnego i błyskawicznej interwencji udało się zapobiec tragedii. Desperat trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj (6.04.2014 r.) o godzinie 22:30 dyżurny mogileńskiej komendy odebrał telefon od anonimowego mężczyzny. Dzwoniący poinformował, że zamierza popełnić samobójstwo. Dyżurny w trakcie prowadzonej rozmowy uzyskał dane na temat miejsca zamieszkania mężczyzny. Po tej informacji natychmiast wysłał tam patrol. Po 6 minutach policjanci byli już na miejscu. Desperatem okazał się 19-letni mieszkaniec Sędowa. Młody mężczyzna siedział na podwórku, na trzepaku, z zaciśniętą na  szyi pętlą.

Mundurowi zaczęli rozmawiać z desperatem. W trakcie krótkiej wymiany zdań funkcjonariuszom udało się namówić 19-latka na to, aby napił się z nimi kawy. Po chwili mężczyzna przystał na propozycję policjantów. Pretekst okazał się na tyle skuteczny, że desperat zdjął pętlę. Dzięki opanowaniu dyżurnego i błyskawicznej interwencji udało się w porę zapobiec tragedii. 19-latek trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony