Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca śmiertelnie potrącił pieszego

Data publikacji 07.04.2014

Pułtuscy policjanci zatrzymali 46-letniego kierowcę opla, który potrącił 47-letniego pieszego. Mężczyznę z obrażeniami ciała przetransportowano śmigłowcem do jednego z warszawskich szpitali, gdzie po kilku godzinach zmarł. Kierowca osobówki był nietrzeźwy. Miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Prokurator Rejonowy w Pułtusku skierował do miejscowego sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy wypadku.

W niedzielę kilkanaście minut przez godziną pierwszą dyżurny pułtuskiej policji odebrał zgłoszenie o potrąceniu pieszego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kowalewice Włościański (pow. pułtuski). Bezzwłocznie na miejsce zostali skierowani policjanci oraz wezwano pogotowie ratunkowe. Ze względu na poważne obrażenia ciała 47-latka  przetransportowano śmigłowcem do jednego z warszawskich szpitali, gdzie niestety po kilku godzinach zmarł.

Kierujący autem zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając swój samochód. Poszukiwania właściciela samochodu, który potrącił pieszego, nie trwały długo. Mężczyzna został zatrzymany kilometr od miejsca wypadku.  Zbadano jego stan trzeźwości. Urządzenie wskazało 2,73 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze obecnie badają szczegółowe przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku. Prokurator Rejonowy w Pułtusku skierował do miejscowego sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy wypadku.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony