Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

300 kg krajanki bez polskiej akcyzy

Data publikacji 07.04.2014

Policjanci z Torunia w zatrzymanym do kontroli fordzie galaxy zabezpieczyli 300 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymani zostali podróżujący autem dwaj mężczyźni. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby z tytułu nieodprowadzonego podatku prawie 200 tysięcy złotych. Teraz obu mężczyznom grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W miniony piątek (4.04.2014) około 9.00 funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Toruniu skontrolowali stojącego na stacji paliw w Przysieku pod Toruniem forda galaxy. Już gdy policjanci podchodzili do auta, zauważyli w bagażniku wypchane worki. Jak się po chwili okazało, była w nich krajanka tytoniowa bez polskiej akcyzy. Funkcjonariusze obliczyli, że gdyby 300 kg tego nielegalnego towaru trafiło na rynek, Skarb Państwa straciłby z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego ponad 200 tysięcy złotych. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymany został siedzący w aucie 28-letni mieszkaniec województwa łódzkiego.

Ale to nie koniec zatrzymań. Funkcjonariusze w pobliżu zauważyli bowiem kolejne auto, którego kierowca na widok całej sytuacji zaczął się dość nerwowo zachowywać, dlatego podzielił los 28-latka.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych obaj zatrzymani usłyszeli zarzut tzw. paserstwa akcyzowego. Za złamanie przepisów ustawy kodeks karny skarbowy grozi im teraz wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony