Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadu na kobietę w galerii

Data publikacji 07.04.2014

Wspólna praca Prokuratury Rejonowej w Gorzowie oraz gorzowskich policjantów pozwoliła na zatrzymanie 27-letniego mężczyzny, podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia, do którego doszło 19 marca tego roku w jednej z gorzowskich galerii handlowych. Ustalony przez Policję napastnik usłyszał już zarzuty, a gorzowski sąd podjął decyzje o jego aresztowaniu.

Skuteczne działanie policjantów z Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. w nadzorowanym przez gorzowską Prokuraturę Rejonową postępowaniu pozwoliło na ustalenie sprawcy usiłowania zgwałcenia, do którego doszło 19 marca tego roku w jednej z miejscowych galerii handlowych.

27-letni mieszkaniec miejscowości z okolic Lubiszyna został zatrzymany przez Policję 26 marca. Jego ujęcie było możliwe dzięki skutecznej pracy służb kryminalnych. Zgromadzona przez policjantów wiedza pozwoliła na wytypowanie domniemanego napastnika, a czynności zrealizowane pod nadzorem prokuratora dały podstawę do jego zatrzymania.

Zatrzymany mężczyzna już usłyszał zarzut usiłowania zgwałcenia kobiety w centrum handlowym. Napastnik, szarpiąc pokrzywdzoną za włosy, starał się zaciągnąć ją do kabiny w toalecie. Zdecydowany opór kobiety pozwolił uwolnić się jej i wykorzystać ten fakt do ucieczki.

Po zajściu napadnięta powiadomiła pracowników ochrony galerii, jednak sprawca zdołał w tym czasie zbiec. Informacja o zajściu, przekazana gorzowskiej Policji, spowodowała włączenie do pracy szerokiego grona funkcjonariuszy. Dzięki sprawnie kierowanym działaniom śledczym możliwe stało się  wytypowanie i zatrzymanie domniemanego sprawcy napaści. Stało się to faktem, pomimo iż mężczyzna mieszkał w oddalonej o ponad 20 km od Gorzowa miejscowości.

Zatrzymany przez policjantów napastnik przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. 27-latek był już w przeszłości karany. Decyzją gorzowskiego sądu podejrzany spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Sprawca odpowie za usiłowanie zgwałcenia oraz spowodowanie u ofiary obrażeń ciała poniżej dni 7. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

 

Powrót na górę strony