Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo trafił do aresztu

Data publikacji 07.04.2014

Funkcjonariusze z KWP w Białymstoku ustalili i doprowadzili do prokuratury 22-latka podejrzanego o zgwałcenie, zabójstwo i rozbój na 27-letniej mieszkance Sokółki. Żmudne i intensywne działania funkcjonariuszy po 5 latach od zbrodni doprowadziły do przełomu w śledztwie. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku prowadziła śledztwo dotyczące zabójstwa 27-letniej Agnieszki z Sokółki. Do zdarzenia doszło 21 stycznia 2009 roku. Kobiecie zadano kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych. Została ona również zgwałcona. Z mieszkania zginęły różne przedmioty.

Postanowieniem z dnia 31 maja 2010 roku śledztwo w tej sprawie zostało umorzone z uwagi na niewykrycie sprawcy przestępstwa. Pomimo umorzenia funkcjonariusze KWP w Białymstoku pod nadzorem prokuratury okręgowej prowadzili dalsze działania, aby ustalić sprawcę tej zbrodni. Czynności te zakończyły się sukcesem.

4 kwietnia 2014 roku funkcjonariusze KWP w Białymstoku doprowadzili do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku 22-letniego mieszkańca Sokółki. Prokurator przedstawił mu zarzut dokonania zabójstwa połączonego ze zgwałceniem i rozbojem  z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator wystąpił do Sadu Rejonowego w Białymstoku z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Postanowieniem z dnia 5 kwietnia 2014 roku wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony