Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna grupa paliwowa rozbita

Data publikacji 08.04.2014

Śledczy z Katowic rozbili grupę paliwową. Zatrzymano pięciu mężczyzn - czterech Polaków oraz jednego obywatela Belgii. Podejrzani narazili Skarb Państwa na straty przekraczające 2,2 mln złotych. Policjanci zabezpieczyli prawie 70 tys. złotych, wartościowe zegarki oraz amfetaminę.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej rozbili grupę zajmującą się nielegalnym obrotem wyrobami ropopochodnymi. Zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 40 do 63 lat. Są to mieszkańcy Śląska oraz jeden obywatel Belgii.

Grupa zajmowała się fikcyjnym obrotem wyrobami ropopochodnymi z krajami Unii Europejskiej, co upoważniało ją do zwolnienia z akcyzy. W rzeczywistości nielegalny towar był sprzedawany odbiorcom ze Śląska, jako olej napędowy. Podejrzani działali od maja 2012 do czerwca 2013 roku i w tym czasie narazili Skarb Państwa na straty przekraczające 2,2 mln złotych. Policjanci zabezpieczyli prawie 70 tys. złotych oraz wartościowe zegarki. Poza tym u jednego z zatrzymanych znaleźli 89 g amfetaminy.

Dwóch mężczyzn kierujących całym procederem zostało tymczasowo aresztowanych, pozostali za pomocnictwo zostali objęci dozorem policyjnym oraz mają zakaz opuszczania kraju. Sprawa jest rozwojowa – śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony