Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolscy policjanci zatrzymali fałszywego wnuczka

Data publikacji 08.04.2014

Policjanci zatrzymali 19-latka, który jest podejrzewany o oszukiwanie starszych osób, mieszkańców Oświęcimia, metodą na wnuczka. Mężczyzna był już karany za kradzieże z włamaniem. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Oświęcimscy policjanci przez kilka tygodni pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem oszustów, którzy okradali starszych mieszkańców Oświęcimia metodą na wnuczka.  

Intensywnie prowadzone w tej sprawie czynności doprowadziły funkcjonariuszy do 19-letniego mieszkańca gminy Zator, którego  zatrzymano 3 kwietnia 2014 roku w Babicach, kiedy jechał swoim samochodem ul. Śląską. Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili maczetę należącą do podróżującego z nim mieszkańca Oświęcimia.

Sposób działania sprawcy był standardowy - kontaktował się telefonicznie z pokrzywdzonymi, podawał się za członka rodziny - wnuczka, który jako sprawca wypadku pilnie potrzebuje pieniędzy. Następnie w ustalone miejsce wysyłał osobę, która odbierała gotówkę.

Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z co najmniej dwoma wyłudzeniami na kilka tysięcy złotych, których dokonano w marcu br. na terenie Oświęcimia. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy i aktualnie policjanci sprawdzają zebrane dowody, na podstawie których będą mogli zweryfikować podobne  sprawy z poprzednich miesięcy.

Zatrzymany 19-latek był już karany za kradzieże z włamaniem. Za usiłowanie, jak i dokonanie oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mj)

Film Małopolscy policjanci zatrzymali fałszywego wnuczka

Opis filmu: oszustwa na wnuczka

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Małopolscy policjanci zatrzymali fałszywego wnuczka (format flv - rozmiar 1.82 MB)

Powrót na górę strony