Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za szereg włamań i kradzieży

Data publikacji 08.04.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 9 włamań do mieszkań na terenie miasta. Sprawca włamywał się do pomieszczeń i kradł z ich wnętrza cenne rzeczy m.in. sprzęt RTV. Straty spowodowane jego przestępczą działalnością oszacowano na około 75 tys. złotych. Zatrzymany odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Za włamanie i kradzież grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki od pewnego czasu poszukiwali młodego mężczyzny, który miał związek z przestępstwami przeciwko mieniu. Mężczyzna zmieniał swoje miejsca pobytu i ukrywał się przed organami ścigania.

W związku z prowadzonymi poszukiwaniami podejrzewany został zatrzymany na terenie miasta. Na podstawie zgromadzonego materiału w tej sprawie policjanci udowodnili 21-letniemu mieszkańcowi Wrocławia 9 włamań i kradzieży do mieszkań na terenie kilku dzielnic miasta. Sprawca dostawał się do lokali poprzez wyłamanie zamka, a następnie kradł z ich wnętrz cenne przedmioty. Jego łupem padał m.in. sprzęt RTV w postaci telewizorów, laptopów i aparatów cyfrowych.

Przestępca działał na przestrzeni 3 lat w okresie od 2011 do 2014 roku. Jak ustalili policjanci, w wyniku działalności sprawcy, pokrzywdzeni ponieśli straty na łączną kwotę około 75 tysięcy złotych.

Trwają dalsze czynności mające na celu odnalezienie skradzionych przedmiotów.

Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie okoliczności zdarzeń oraz ustalają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu przestępstw.

Wrocławianin odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Za włamanie i kradzież grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony