Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zabezpieczyli ponad 20 kg amfetaminy

Data publikacji 08.04.2014

Policjanci CBŚ KGP zatrzymali 46-letniego mieszkańca Kołobrzegu podejrzanego o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych. Podczas realizacji sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 20 kg amfetaminy o szacunkowej czarnorynkowej wartości 800 tys.zł. Z zabezpieczonych narkotyków można by było wytworzyć ponad 40 tys. działek dilerskich.

Policjanci CBŚ w jednym z kompleksów leśnych na terenie województwa zachodniopomorskiego znaleźli dwie, specjalnie przygotowane w ziemi skrytki, w których zakamuflowane pod ściółką leśną były narkotyki. Na miejscu kryminalni z CBŚ zatrzymali mężczyznę, który przyszedł po część schowanego przez siebie uprzednio narkotyku. W wyniku zatrzymania i przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli kolejne porcje amfetaminy. Zatrzymany mężczyzna był już uprzednio karany za podobne przestępstwa.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 20 kilogramów amfetaminy o szacunkowej czarnorynkowej wartości 800 tys. zł. Z zabezpieczonych narkotyków można by było wytworzyć ponad 40 tys. działek dilerskich.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Koszalinie.

Sędzia Sądu Rejonowego w Koszalinie zastosował wobec 46- latka tymczasowe aresztowanie. Za wprowadzenie do obrotu i posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.59 MB)

Powrót na górę strony