Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał broń, narkotyki i „koktajle Mołotowa”

Data publikacji 08.04.2014

Policjanci z Kietrza zatrzymali 45-latka, który w swoim mieszkaniu posiadał kilkadziesiąt „koktajli Mołotowa”, broń palną, amunicję i narkotyki. Oprócz nielegalnego posiadania broni i narkotyków, mężczyzna usłyszał również zarzut przygotowania do sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób. 45-latek został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Kryminalni z Kietrza ustalili, że 45-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego w swoim mieszkaniu może posiadać „koktajle Mołotowa” oraz kanistry z łatwopalną cieczą. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna przygotowuje się do wywołania eksplozji i spalenia budynku mieszkalnego. Z informacji policyjnych wynikało, że w jego mieszkaniu może znajdować się również broń palna.

Funkcjonariusze weszli do domu mężczyzny i zatrzymali go. W jednym z pomieszczeń śledczy znaleźli kilkadziesiąt butelek z łatwopalną substancją - tzw. koktajle Mołotowa oraz kanistry z łatwopalną cieczą. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli również broń palną, amunicję oraz amfetaminę.

Śledczy przedstawili 45-latkowi zarzut nielegalnego posiadania broni palnej, narkotyków oraz przygotowania do sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach. Na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mj)

Film Miał broń, narkotyki i „koktajle Mołotowa”

Opis filmu: narkotyki, broń, sprowadzenie niebezpieczeństwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Miał broń, narkotyki i „koktajle Mołotowa” (format flv - rozmiar 1.36 MB)

Powrót na górę strony