Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ochroniarze podejrzani o napad na konwój

Data publikacji 08.04.2014

Policjanci ze Śremu rozwikłali głośną sprawę napadu na konwój, który przewoził utarg z lokalnej sieci kilkunastu sklepów. Łupem bandytów padło ponad 161 tys. zł. Z ustaleń detektywów wynika, że napad szczegółowo zaplanowało i przeprowadziło...trzech ochroniarzy. Napastnicy decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do napadu na konwojentów doszło pod koniec grudnia 2012 roku. Napastnicy zrabowali wówczas ponad 161 tys. złotych w gotówce. Jak się okazało, inicjatorem i pomysłodawcą rozboju był …. jeden z członków napadniętego konwoju. Pozostali napastnicy to także pracownicy innych firm ochroniarskich.

Scenariusz był prosty. Pod koniec dnia, kiedy konwojenci odbierali utarg z ostatniego sklepu, napadnięto na kierowcę furgonetki. Wszystko było precyzyjnie zaplanowane. Autor zbójeckiego planu był w tym monecie w sklepie, skąd odbierał utarg. Jego partner z patrolu, kierowca, pozostał w aucie sam z zebranymi pieniędzmi. Był łatwym celem. Nieznany wówczas napastnik zaatakował go używając gazu łzawiącego, zabrał pieniądze i uciekł. W gotówce było ponad 161 tys. złotych.

Ślad po napastnikach zaginął i pierwotnie wydawało się, że sprawa pozostanie nierozstrzygnięta. Pod koniec kwietnia 2013 roku śledztwo umorzono z powodu niewykrycia sprawcy czynu. Jednak grupa policjantów wydziału kryminalnego powołana przez szefa śremskiej policji cały czas intensywnie pracowała nad sprawą. Śledczy żmudnie analizowali zebrane ślady i materiały. Weryfikowali różne możliwe opcje, sprawdzali hipotezy. Ostatecznie ustalili, że za napadem stał 36-letni członek napadniętego konwoju, jego 43-letni brat oraz 36-letni kolega. Całą trójka to pracownicy ochrony.
 
Śremscy policjanci zatrzymali podejrzanych i przekazali Prokuratorowi Rejonowemu w Śremie. Zatrzymanym został przedstawiony zarzut rozboju. Decyzją Sądu Rejonowego w Śremie zostali oni aresztowani na 3 miesiące. Za popełniony czyn grozi im kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film Ochroniarze podejrzani o napad na konwój

Opis filmu: rozboje

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ochroniarze podejrzani o napad na konwój (format flv - rozmiar 2.23 MB)

Powrót na górę strony