Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna uprawa konopi – policjanci przechwycili ponad 2 kg marihuany

Data publikacji 08.04.2014

Kilkadziesiąt krzewów, z których można by było uzyskać narkotyki o wartości rynkowej około 400 tys. zł oraz ponad 2 kg marihuany przechwycili dolnośląscy policjanci, likwidując nielegalną uprawę konopi, prowadzoną na jednej z prywatnych posesji, w budynku wyposażonym w specjalistyczny sprzęt. Przechwycone środki odurzające miały być rozprowadzone wśród osób wywodzących się ze środowisk pseudokibicowskich. W sprawie zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe.

Policjanci z Jawora i Kamiennej Góry, wspierani przez funkcjonariuszy Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zlikwidowali w jednej z miejscowości położonych na terenie gminy Marciszów, nielegalną uprawę konopi. W sprawie tej zatrzymano do wyjaśnienia 39 – letniego mieszkańca powiatu jaworskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do ujawnienia przestępczego procederu doszło po tym, jak policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że podejrzewany przez nich mężczyzna może mieć na swoim koncie przestępstwa narkotykowe. W wyniku dalszej realizacji, funkcjonariusze zlokalizowali miejsce, gdzie prowadzona była nielegalna uprawa konopi. Po wejściu na teren prywatnej posesji, policjanci potwierdzili podejrzenia. W dwóch pomieszczeniach, w piwnicy i budynku, funkcjonariusze ujawnili plantacje konopi indyjskich. Pomieszczenia, w których prowadzone były uprawy, wyposażone były w specjalistyczny sprzęt. Na miejscu zabezpieczono 34 krzewy, z których można by było uzyskać narkotyki o wartości rynkowej około 400 tys. złotych. Ponadto policjanci znaleźli ponad 2 kilogramy gotowego narkotyku w postaci marihuany.

Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących nad tą sprawą, przechwycone narkotyki miały być rozprowadzone wśród osób wywodzących się ze środowisk pseudokibicowskich.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość środków odurzających, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Uprawa konopi zagrożona jest natomiast karą do 3 lat, a w przypadku, gdy można z niej uzyskać znaczną ilość narkotyków, nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony