Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży liter w rękach Policji

Data publikacji 08.04.2014

Policjanci z Poznania zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież metalowych liter z Pomnika Żołnierzy Armii „Poznań”. Sprawcy próbowali sprzedać swój łup w jednym z punktów skupu złomu. Za popełnioną kradzież grozi im nawet 5 lat więzienia.

Na początku kwietnia nieznani sprawcy ukradli metalowe litery z Pomnika Żołnierzy Armii „Poznań”, który znajduje się na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Monument ten został odsłonięty 1 września 1982 roku w 43. rocznicę wybuchu II wojny światowej. 4 kwietnia policjanci z Komisariatu na Nowym Mieście otrzymali sygnał od pracownika jednego z poznańskich punktów skupu złomu. Poinformował, że trzy osoby chcą w jego punkcie sprzedać niecodzienne przedmioty – metalowe litery. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie podczas rozmowy, niedoszli sprzedawcy przyznali się mundurowym do kradzieży.

Obecnie sprawę prowadzą śledczy z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto. Zatrzymane osoby to mieszkańcy Poznania w wieku od 24 do 29 lat. Dwóch z nich było już wcześniej karanych. Usłyszeli zarzut kradzieży, za który grozi do 5 lat więzienia. Natomiast trzeci z zatrzymanych, który pomagał przy sprzedaży, usłyszał zarzut paserstwa, za który kodeks karny przewiduje nawet 2 pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mj)

Film Sprawcy kradzieży liter w rękach Policji

Opis filmu: kradzieże

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Sprawcy kradzieży liter w rękach Policji (format flv - rozmiar 9.07 MB)

Powrót na górę strony