Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o przestępstwa seksualne w areszcie

Data publikacji 08.04.2014

Policjanci z Katowic zatrzymali młodego mężczyznę pod zarzutem popełnienia przestępstw na tle seksualnym. 21-latek podejrzany jest o zgwałcenie 20-letniej kobiety i próbę doprowadzenia dwóch dziewczynek do innych czynności seksualnych. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Do zatrzymania doszło 2 kwietnia, po południu, na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Policyjni wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który obserwował spacerujące młode kobiety. W związku z wcześniejszymi doniesieniami o próbach usiłowania doprowadzenia dwóch dziewczynek do innych czynności seksualnych, stróże prawa postanowili go sprawdzić.

Bezdomny 21-latek został zatrzymany. Zajęli się nim policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Jak ustalili śledczy, podejrzany o przestępstwa seksualne wobec małoletnich dopuścił się co najmniej kilku tego typu przestępstw. Na osiedlu Tysiąclecia, grożąc przedmiotem wyglądem przypominającym pistolet, zaatakował dwie dziewczynki w wieku 14 i 15 lat, a kolejną na osiedlu Kukuczki. Na szczęście, dziewczynki nie odniosły żadnych obrażeń fizycznych. Już po pierwszych zgłoszeniach pedofila poszukiwało codziennie kilkudziesięciu policjantów z katowickiej komendy i oddziału prewencji. W różnych miejscach zamontowano dodatkowy monitoring. Osiedla były patrolowane przez specjalne samochody, wyposażone w nowoczesne kamery. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że zatrzymany 21-latek w czerwcu 2013 roku na ulicy 73. Pułku Piechoty sterroryzował nożem i zgwałcił 20-letnią kobietę. Ukradł jej zegarek, odtwarzacz mp3 i kluczyki do samochodu.

Niewykluczone, że pokrzywdzonych może być więcej. Komendant Miejski Policji w Katowicach powołał specjalną grupę operacyjno-procesową do wyjaśnienia tej sprawy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Został już tymczasowo aresztowany.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Podejrzany o przestępstwa seksualne w areszcie

Opis filmu: przestępczość seksualna, pedofilia

Pobierz plik Podejrzany o przestępstwa seksualne w areszcie (format mp4 - rozmiar 29.13 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja