Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Polski wygrał Marsz Duński w Kosowie

Data publikacji 09.04.2014

Aspirant Marek Kowalczyk, pełniący służbę w Jednostce Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie misji EULEX, w dniu 5 kwietnia 2014 roku wygrał Marsz Duński na dystansie 25 kilometrów, który odbył się w rejonie Campu Novo Selo w Kosowie.

W Polsce asp. Marek Kowalczyk pełni służbę w Oddziale Prewencji Policji w Bydgoszczy. Nasz policjant na metę dotarł po 1 godzinie i 52 minutach, wyprzedzając żołnierza z Grecji oraz z Polski. W marszu udział wzięło ponad 1100 żołnierzy KFOR i policjantów EULEX, reprezentujących kilkanaście państw, między innymi Polskę, Niemcy, Francję, Szwajcarię, Słowenię, Stany Zjednoczone, Turcję, Włochy, Grecję, Maroko, Portugalię, Ukrainę, Szwecję, Danię.

Pierwszy Marsz Duński zorganizowany został w 1960 roku przez duński kontyngent wojskowy w Kongo. Od tego czasu odbywa się on na każdej misji, w której biorą udział żołnierze z Danii, zajmujący się jego przygotowaniem.

Zgodnie z regulaminem uczestnicy marszu startują w umundurowaniu ćwiczebnym, butach bojowych, niosąc wyposażenie służbowe: broń, plecak, którego waga podczas zawodów musi przekraczać 10 kg.

(BMWP KGP / mw)

Powrót na górę strony