Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za napad na taksówkarza

Data publikacji 09.04.2014

Policjanci z Targówka zatrzymali 3 osoby podejrzane o rozbój na taksówkarzu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podczas kursu kierowca taksówki został zaatakowany i okradziony. Jeden z pasażerów przyłożył mu do gardła jakiś przedmiot, po czym zażądał wydania wszystkich rzeczy znajdujących się w taksówce. Łupem sprawców padły telefony komórkowe, pieniądze i nawigacja, o łącznej wartości 4 tys. złotych. W prokuraturze Damian M. Arkadiusz W. i Emil M. usłyszeli zarzut rozboju. Dwaj z nich zostali objęci dozorem policyjnym, trzeci zaś aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło około 6 rano. Wówczas to, do policjantów z Targówka dotarła informacja o rozboju. Z ich ustaleń wynikało, że kierowca taksówki przewoził trzy osoby. Kiedy dojechali do celu, mężczyzna siedzący za kierowcą zaczął go dusić oraz przyłożył bliżej nieustalony przedmiot do szyi i oka, jednocześnie grożąc uszkodzeniem ciała. Po chwili zażądał wydania wszystkich rzeczy znajdujących się w pojeździe. Sprawcy zabrali dwa telefony komórkowe, nawigację i pieniądze, o łącznej wartości strat 4 tys. zł.

Policjanci z Targówka po niespełna 4 godzinach ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zatrzymani wpadli w mieszkaniu jednego z nich na warszawskim Targówku.

Damian M. (31 l.), Arkadiusz W. (24 l.) i Emil M. (31 l.) trafili do policyjnych cel. Śledczy zebrali materiał dowodowy i doprowadzili podejrzanych do prokuratury. Cała trójka usłyszała zarzut rozboju. Damian M. i Emil M. zostali objęci dozorem policyjnym. Prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec Arkadiusza W. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy.

(KSP / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.35 MB)

Powrót na górę strony