Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji pogratulował policjantom bohaterskiej postawy

Data publikacji 09.04.2014

Uroczyste spotkanie, podczas którego Zwierzchnik małopolskiej Policji podziękował funkcjonariuszom za ich wzorową postawę i życzył dalszych sukcesów w pracy zawodowej odbyło się 9 kwietnia w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Podczas uroczystości między innymi obaj policjanci za swoje zachowanie zostali wyróżnieni nagrodami pieniężnymi.

31 marca, w Żarkach na ulicy Kościuszki patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego samochodem audi, który złamał przepisy. Kierowca przeprosił, ale tłumaczył, że bardzo się spieszy bo brat, którego wiezie w samochodzie ma właśnie zawał. Pasażer rzeczywiście źle wyglądał i skarżył się na  silny ból w klatce piersiowej, dlatego też policjanci natychmiast podjęli decyzję o pilotowaniu kierującego samochodem audi do szpitala w Chrzanowie, aby kierowca mógł szybko i bezpiecznie do niego dojechać. W szpitalu mężczyzną zajęli się już lekarze. Wcześniejsze podejrzenia się potwierdziły. 53-letni mieszkaniec Żarek rzeczywiście miał zawał.

Policjanci w tej sytuacji wykazali  bardzo dobra oceną sytuacji dzięki, której podjęli trafną decyzję o podjęciu pilotażu w celu ratowania życia ludzkiego. 

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony