Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielokrotny oszust wpadł w trakcie policyjnej zasadzki

Data publikacji 10.04.2014

W ręce kryminalnych z Białołęki wpadł mężczyzna podejrzany o wielokrotne oszustwa na szkodę firmy telekomunikacyjnej. 25-latek został zatrzymany podczas policyjnej zasadzki, kiedy odbierał kolejną przesyłkę od kuriera. Śledczy udowodnili Michałowi K. 24 oszustwa. Mężczyzna podając nieprawdziwe dane osobowe zawierał umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych, wyłudzając przy tym telefony komórkowe, laptopy, tablety, które następnie sprzedawał. Straty oszacowano na ok. 60 tys. złotych.

Na trop oszusta wpadli kryminalni z komisariatu Policji na Białołęce. Kiedy policjanci dowiedzieli, że mężczyzna podejrzany o ten przestępczy proceder ma odebrać od kuriera kolejną przesyłkę, zorganizowali zasadzkę. Około godziny 11, kiedy kurier dostarczył przesyłkę, którą odebrał podejrzewany mężczyzna, do akcji wkroczyli kryminalni. Michał Ł. został zatrzymany. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. W trakcie przeszukania lokalu, który zajmował 25-latek, policjanci zabezpieczyli znaczną liczbą umów na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ok. 60 tys. złotych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna działał od trzech lat. Za każdym razem podawał nieprawdziwe dane osobowe i zawierał umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych, wyłudzając przy tym telefony komórkowe, laptopy, tablety, które następnie sprzedawał. Z przestępczego procederu uczynił sobie źródło utrzymania.

Michał Ł. trafił do policyjnego aresztu. Śledczy zebrali materiał dowodowy. 25-latek usłyszał w komisariacie na Białołęce 24 zarzuty oszustwa. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie przyznał się do wszystkich zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Decyzją prokuratora, Michał Ł. został objęty dozorem policyjnym.

Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Film Wielokrotny oszust wpadł w trakcie policyjnej zasadzki

Opis filmu: oszustwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wielokrotny oszust wpadł w trakcie policyjnej zasadzki (format flv - rozmiar 7.6 MB)

Powrót na górę strony