Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podczas sprzedaży znacznych ilości marihuany

Data publikacji 10.04.2014

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 3 mężczyzn i kobietę podczas sprzedaży narkotyków, do której doszło w poniedziałek w jednej z kamienic w centrum miasta. Policjanci zabezpieczyli nielegalną uprawę i prawie 700 gramów marihuany. Zatrzymani zostali już doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Dziś dwóch z zatrzymanych mężczyzn zostanie doprowadzonych do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Do zatrzymań doszło w miniony poniedziałek w centrum miasta. W jednej z kamienic miało dojść do sprzedaży znacznych ilości środków odurzających. Wtedy do akcji wkroczyli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Podczas transakcji zatrzymali 2 mężczyzn i kobietę. Jeden z zatrzymanych mężczyzn to 24-latek z Łęcznej. Jak wynika z ustaleń śledczych, przyjechał dokonać zakupu znacznych ilości marihuany. Uprawą i sprzedażą nielegalnego towaru zajmowali się zatrzymani na miejscu mieszkańcy Lublina, 26-letni Patryk P. i jego 24-letnia znajoma. Policjanci do tej samej sprawy zatrzymali również 29-letniego Konrada J., który również zajmował się uprawą konopi indyjskich.

Sprawcy do uprawy konopi indyjskich wykorzystywali wynajęte do tego celu mieszkanie w centrum miasta. Policjanci przeszukali również mieszkanie i garaż zatrzymanego 26-latka i jego znajomej. Ujawnili w nim wagi elektroniczne, testery gleby oraz 40 gramów marihuany.

Postępowanie w tej prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie. We wtorek wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. 26-letni Patryk K. odpowie za uprawę, posiadanie i udzielanie znacznych ilości środków odurzających za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Drugi z mężczyzn, który zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o areszt to 24-letni Michał P. Będzie odpowiadał za uprawę i posiadanie marihuany. Wobec pozostałych podejrzanych 29-latka i 24-latki z Lublina prokurator zastosował dozór Policji.

Za posiadanie i udzielanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mj)

Film Zatrzymani podczas sprzedaży znacznych ilości marihuany

Opis filmu: narkotyki, uprawa, marihuana

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani podczas sprzedaży znacznych ilości marihuany (format flv - rozmiar 10.64 MB)

Powrót na górę strony