Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad pół tony nielegalnego tytoniu

Data publikacji 10.04.2014

Wczoraj funkcjonariusze z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Końskich zabezpieczyli 530 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Towar przewożony był w samochodzie przez dwóch mężczyzn w wieku 24 i 54 lat. Teraz grozić im może nawet do lat 3 pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Wczoraj wieczorem koneccy kryminalni w miejscowości Radwanów Kolonia zatrzymali do kontroli busa. W samochodzie znajdowało się dwóch mężczyzn. Okazało się, że 54 i 24-latek to mieszkańcy gminy Słupia. W samochodzie przewozili 46 worków o wadze 460 kg z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych starszego z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kolejne 7 worków z nielegalna krajanką o wadze 70 kg.

54-latek jest  doskonale znany policjantom z wcześniejszej podobnej przestępczej działalności. Teraz czeka go spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Wstępne obliczenia wskazują na to, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynoszą ok. 370 tysięcy złotych.

Za nabywanie, przechowywanie, przewożenie wyrobów akcyzowych wbrew przepisom ustawy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka kara grzywny.  

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony