Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozliczeni za wyłudzanie kredytów

Data publikacji 10.04.2014

Policjanci z żywieckiego referatu zwalczającego przestępczość gospodarczą zakończyli śledztwo, które prowadzone było przeciwko kilkunastoosobowej grupie. Sprawcy specjalizowali się w wyłudzaniu kredytów bankowych, które udzielane były na podstawie podrobionych przez nich dokumentów. W sprawie przedstawiono prawie 70 zarzutów. Za popełnione przestępstwa wszystkim podejrzanym grozi 10 lat więzienia.

Policjanci z żywieckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli prowadzone od dwóch lat śledztwo. Głównymi podejrzanymi w sprawie są dwie kobiety w wieku 41 i 60 lat oraz 35-letni mężczyzna. Wszyscy są mieszkańcami powiatu żywieckiego. W trójkę oferowali pomoc w załatwieniu kredytu dla osób, które nie miały zdolności kredytowej. W tym celu, w zamian za odpowiednią "prowizję", wytwarzali nieprawdziwe dokumenty potwierdzające m.in. zatrudnienie, czy też wysokości uzyskiwanych dochodów. Następnie dokumenty te przedstawiali w bankach i na ich podstawie uzyskiwali kredyt. W ten sposób wyłudzili pożyczki dla 15 osób.

Grupa działała na terenie województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

W sprawie przedstawiono łącznie prawie 70 zarzutów wyłudzeń kredytowych i fałszerstw dokumentów. Za popełnione przestępstwa wszystkim podejrzanym grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony