Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

31 nowych kamer będzie monitorować Wejherowo

Data publikacji 10.04.2014

Wczoraj władze miasta wspólnie z policją uroczyście otworzyły stanowisko monitoringu miejskiego, które odtąd znajduje się w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie. Na mocy porozumienia zamontowano i uruchomiono 31 kamer na tzw. stanowisku klienckim. Monitoring wizyjny stanowi skuteczne narzędzie mające wpływ na wykrycie przestępstw i wykroczeń już w momencie ich popełniania a ponadto ma charakter prewencyjny.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie uroczyście otwarto stanowisko klienckie monitoringu miejskiego. Uruchomienie monitoringu miejskiego w formie 31 kamer na terenie wejherowskiej komendy pozwoli na dalszą poprawę bezpieczeństwa na terenie miejsc szczególnie zagrożonych.

Dotychczas monitoring był nadzorowany wyłącznie przez Straż Miejską w Wejherowie, odtąd będzie on również na bieżąco obsługiwany przez wejherowskich policjantów. Zgodnie z powstałą koncepcją, w Wejherowie objęto etapowo miejsca uznane za niebezpieczne, ze szczególnym uwzględnieniem ciągów komunikacji, skrzyżowań o dużym natężeniu ruchu, wiaduktów, rynków oraz parków, w tym teren Kalwarii Wejherowskiej. Monitorowane są głównie osiedla mieszkaniowe oraz centrum miasta. Miejsca zostały wytypowane w drodze wspólnych uzgodnień władz miasta z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Zwiększenie systemu monitoringu miejskiego pozwoli mieszkańcom nie tylko poczuć się bezpieczniej, ale także spowoduje, że w razie zdarzenia materiały z monitoringu mogą być dla Policji istotnym dowodem w ściganiu sprawców.

(KWP w Gdańsku / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.07 MB)

Powrót na górę strony