Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To miało być oszustwo na prawie milion euro

Data publikacji 11.04.2014

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie wyłudzenia z banku kredytu w wysokości 978 tys. euro, na podstawie sfałszowanego zagranicznego czeku. Z ustaleń policjantów wynika, że 38-letni Robert K. złożył wniosek kredytowy, natomiast 30-letni Adam D. był pośrednikiem całej transakcji. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą pod koniec ubiegłego tygodnia otrzymali informację, że prawdopodobnie ktoś przygotowuje się do popełnienia przestępstwa i będzie chciał dokonać oszustwa. Funkcjonariusze natychmiast zainteresowali się sprawą i ustalili wszystkie szczegóły. Okazało się, że w banku został złożony czek zagranicznej placówki bankowej opiewający na prawie milion euro. I to pod zastaw tego właśnie czeku pewien mężczyzna chciał uzyskać kredyt w wysokości 978 tysięcy euro.

Przeprowadzone czynności wykazały, że czek jest sfałszowany, a mężczyzna chce po prostu wyłudzić z banku pieniądze. W międzyczasie stróże prawa pozyskali informację, że kredytobiorca ma wspólnika, który pełni funkcję pośrednika w całym tym przedsięwzięciu.

Policjanci dokładnie zaplanowali i przygotowali działania, które miały na celu zatrzymanie mężczyzny w momencie, kiedy pojawi się w banku po to, by podpisać umowę i sfinalizować całość przedsięwzięcia. Tak też się stało, 38-letni Robert K. wpadł w banku. 30-letniego Adama D. policjanci zatrzymali kilka godzin później w domu. Nie wyklucza się kolejnych zatrzymań, ponieważ sprawa może mieć charakter rozwojowy.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za usiłowanie wspólnie i w porozumieniu wyłudzenia kredytu i sfałszowania czeku. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych.

(KSP / mj)

Film To miało być oszustwo na prawie milion euro

Opis filmu: przestępczość bankowa i kredytowa, fałszowanie dokumentów, fałszerstwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik To miało być oszustwo na prawie milion euro (format flv - rozmiar 2.27 MB)

Powrót na górę strony