Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 16-letniego obywatela Niemiec

Data publikacji 11.04.2014

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 16-letniego obywatela Niemiec, który w miniony wtorek opuścił miejsce obecnego pobytu u rodziny w Ostródzie i przez 2 dni nie nawiązywał z opiekunami kontaktu. Nastolatek był szukany na ziemi i z powietrza. W działania codziennie zaangażowanych było m.in. kilkudziesięciu policjantów, w tym słuchacze z WSPol w Szczytnie, strażacy, specjalnie wyszkolone psy i policyjny helikopter z kamerą termowizyjną.

Zgłoszenie zaginięcia

Wszystkie służby szukały nastolatka od minionego wtorku, po tym jak jego opiekunowie powiadomili policjantów o zniknięciu chłopaka. Policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania.

Wszystkie siły zaangażowane w poszukiwania

Nastolatka szukano z ziemi i powietrza. Codzienne do działań angażowano kilkudziesięciu policjantów, w tym słuchaczy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Funkcjonariuszy wspierali strażacy, leśnicy, ochotnicy PCK oraz wolontariusze. Poszukiwania prowadzili także strażacy z gdańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, którzy pracują ze specjalnie wyszkolonymi do poszukiwań ludzi psami. Wczoraj teren objęty działaniami policjanci obserwowali także z powietrza, z helikoptera z kamerą termowizyjną.

Szczęśliwy finał. Nastolatek rozpoznany przez klientkę centrum handlowego

Wczoraj około godziny 17.00 poszukiwanego 16-letniego obywatela Niemiec zauważyła klientka olsztyńskiego centrum handlowego. Kobieta o swoich spostrzeżeniach powiadomiła policjantów z Olsztyna. Powiedziała, że jest prawie pewna, że to chłopak, którego zdjęcie widziała w mediach. Informacja potwierdziła się. Chłopcu nic się nie stało, był w dobrej kondycji.

Wyjaśniają okoliczności ucieczki

Tym samym odwołano zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Policjanci ustalają, gdzie był i co robił 16-latek od momentu ucieczki. O zaistniałej sytuacji funkcjonariusze powiadomią także sąd rodzinny i nieletnich.   

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony