Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z CBŚ zabezpieczyli broń i narkotyki

Data publikacji 11.04.2014

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali mężczyznę, który następnie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości amfetaminy oraz posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Policjanci zabezpieczyli u podejrzanego nielegalne przedmioty oraz narkotyki i nielegalny tytoń. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Przy zatrzymaniu mężczyzny wraz z policjantami z CBŚ współpracowali funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Szczecinie.

Policjanci zatrzymali 43-latka, a następnie przeszukali zajmowane przez niego pomieszczenia.  Zabezpieczyli broń palną (tzw. obrzyn) oraz 37 sztuk amunicji. Ujawnione i zabezpieczone zostały również narkotyki tj. ponad 570 gramów amfetaminy oraz  19 kg krajanki  tytoniowej bez akcyzy.

Zatrzymany mężczyzna był już notowany przez policję. Uprzednio kilkakrotnie był  poszukiwany, w tym listem gończym. Był już karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu i odbywał kary pozbawiania wolności, ostatni raz przebywał z zakładzie karnym w latach 2006-2011.

Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej Szczecin Zachód zostały przedstawione mu zarzuty posiadania narkotyków oraz broni palnej i amunicji.

W sprawie wnioskowano o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu. Sąd po zapoznaniu ze sprawą zastosował wobec 43-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony