Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali 5 plantacji konopi indyjskich

Data publikacji 11.04.2014

Małopolscy policjanci zlikwidowali 5 pokaźnych plantacji konopi indyjskich, zabezpieczyli ponad 400 krzewów konopi, około 3 kilogramy gotowego już narkotyku oraz inne środki odurzające, w tym amfetaminę i kokainę. 10 osób usłyszało zarzuty karne – niektóre z nich odpowiedzą za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozpracowujący środowiska pseudokibiców powiązane z narkotykowym procederem uderzyli kolejny raz w zorganizowane struktury przestępcze, rozbijając kolejną grupę. Zlikwidowana została profesjonalnie prowadzona plantacja konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt krzewów tej rośliny w różnych fazach wzrostu oraz niedozwolone przyrządy służące do wytwarzania i przetwarzania środków odurzających. Funkcjonariusze dotarli także do miejsc, gdzie przygotowywano już następne uprawy. Podczas prowadzonych przeszukań policjanci ujawnili także gotowe narkotyki (amfetaminę, marihuanę i kokainę) oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji do broni palnej – nielegalnie posiadanej przez jednego z mężczyzn. Pod zarzutem posiadania znacznej ilości środków odurzających do aresztu trafiło trzech pseudokibiców – mieszkańców Krakowa w wieku od 23 do 26 lat. Na poczet przyszłych kar i środków karnych policjanci zabezpieczyli mienie wartości ponad 50 tysięcy złotych. Za popełnione  przestępstwa zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat trzech. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce.

Funkcjonariusze wydziału antynarkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zlikwidowali prowadzoną na obrzeżach miasta plantację konopi indyjskich – profesjonalnie przygotowana uprawa liczyła 263 krzewy. Krakowscy policjanci zabezpieczyli także prawie kilogram gotowego już narkotyku. Ukryta w domowym zaciszu plantacja prowadzona była przez 33-letniego mężczyznę, któremu przedstawiono już zarzuty karne – przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich mogących dostarczyć znacznych ilości narkotyku. Obydwa przestępstwa popełnione zostały przez niego w warunkach recydywy. Decyzją sądu, narkotykowy plantator został tymczasowo aresztowany.

Zakopiańscy  policjanci dwukrotnie uderzali w narkobiznes na Podhalu. Zabezpieczyli prawie 1,5 kilograma marihuany o czarnorynkowej wartości prawie 45 tysięcy złotych, zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich. Zatrzymanych zostało pięć osób, jedna z nich trafiła do aresztu tymczasowego. Podczas jednej z realizacji policjanci zatrzymali cztery osoby uwikłane w narkotykowy proceder – w mieszkaniu wynajmowanym przez 27-latka odnaleźli prawie kilogram marihuany oraz przygotowaną do uruchomienia kolejną plantację konopi indyjskich. Narkotykowy plantator został już rozliczony z przestępstw - usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, nielegalnej uprawy konopi i handlu narkotykami. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata. Drugi z mężczyzn zatrzymany został przy okazji realizowanych przez policjantów wydziału kryminalnego czynności dotyczących przemocy domowej. Funkcjonariusze zauważyli wówczas w pomieszczeniach domu pewne elementy wyposażenia, które mogły wskazywać, że prowadzona jest tam plantacja narkotykowa – jak się wkrótce okazało, przypuszczenia policjantów były trafne. W jednym z pomieszczeń ukryta była plantacja marihuany, a w kolejnym trwały przygotowania do uruchomienia kolejnej plantacji. Były tam profesjonalne lampy, doniczki oraz inne urządzenia. Tu policjanci zabezpieczyli prawie 600 gramów marihuany.

Wczoraj w wyniku zaplanowanych działań Policjanci Komisariatu 5 w Krakowie zatrzymali 20-letniego mieszkańca Krakowa podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i uprawę konopi. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawniono oraz zabezpieczono krzewy konopi indyjskich oraz 277 działek marihuany. Sprawcę osadzono w policyjnym areszcie.

W ubiegłym miesiącu zlikwidowano także profesjonalnie prowadzoną plantację konopi w centrum Krakowa. Rośliny, z których wytwarzana jest marihuana, uprawiano w wynajętym mieszkaniu. Zatrzymano dwóch mężczyzn powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. Uprawa konopi prowadzona była w mieszkaniu wynajmowanym przez 37-letniego mężczyznę w centrum Krakowa.  Plantatorzy zadbali o to, aby ukryć nielegalną uprawę i tak zaadaptowali wnętrza mieszkania, żeby na zewnątrz nie wydostawał się zapach czy też odgłosy pracujących urządzeń.

(KWP w Krakowie / mj)

Film Policjanci zlikwidowali 5 plantacji konopi indyjskich

Opis filmu: narkotyki, plantacje, uprawy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali 5 plantacji konopi indyjskich (format flv - rozmiar 4.77 MB)

Powrót na górę strony