Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia polskich i niemieckich policyjnych negocjatorów

Data publikacji 11.04.2014

Przez 5 dni policyjni negocjatorzy z Dolnego Śląska wspólnie z funkcjonariuszami Policji saksońskiej wymieniali się doświadczeniami dotyczącymi negocjacji policyjnych. Podczas szkolenia, oprócz zapoznania się ze strukturami organizacyjnymi polskich i niemieckich zespołów negocjacyjnych, policjanci odbyli też m.in. szkolenia wysokościowe, zajęcia związane umiejętnością radzenia sobie ze stresem w trudnych sytuacjach, mogli też sprawdzić wiedzę i umiejętności podczas symulowanego zdarzenia.

Wspólne szkolenie polskich i niemieckich policjantów we Wrocławiu, w którym uczestniczy 12 negocjatorów z Polski oraz 6 z Niemiec, rozpoczęło się 7 kwietnia 2014 r. W pierwszym dniu negocjatorzy wymienili się swoimi doświadczeniami oraz zapoznali się ze strukturami organizacyjnymi polskich i niemieckich zespołów negocjacyjnych.

W kolejnym dniu funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu przeprowadzili szkolenie wysokościowe. Niejednokrotnie podczas rozmów na wysokości negocjatorzy korzystają z pomocy policyjnych antyterrorystów, którzy dbają o ich bezpieczeństwo. Dlatego też niezbędne było nabycie przez negocjatorów umiejętności związanych z dotarciem do miejsca przy użycia kosza i drabiny oraz zjazdu na linie czy też wspinaczki.

Policyjny psycholog przeprowadził z negocjatorami zajęcia związane z nabyciem umiejętności radzenia sobie ze stresem w trudnych sytuacjach. Po ćwiczeniach wysokościowych, teorii oraz wymianie doświadczeń przyszedł czas na wypróbowanie swoich umiejętności podczas symulowanego zdarzenia, do którego doszło na terenie Wrocławia, gdzie polscy negocjatorzy, przy pomocy tłumacza, prowadzili rozmowy z obywatelem innego kraju.

Do ćwiczeń wykorzystane zostały specjalnie przygotowane pojazdy, które na co dzień stacjonują w Dreźnie. Są to samochody wyposażone w specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu zespoły negocjacyjne stają się mobilne i przy ich wykorzystaniu mogą dotrzeć w każde miejsce i z niego prowadzić rozmowy. Gdyby zaszła taka potrzeba, w ramach prowadzonej współpracy, pojazdy te mogą być również wykorzystywane przez polskich negocjatorów.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Ćwiczenia polskich i niemieckich policyjnych negocjatorów

Opis filmu: szkolenia i ćwiczenia

Pobierz plik Ćwiczenia polskich i niemieckich policyjnych negocjatorów (format mp4 - rozmiar 13.5 MB)

Powrót na górę strony