Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o potrącenie policjanta i kradzież

Data publikacji 11.04.2014

Mężczyzna, który uciekając w ubiegłym tygodniu skradzionym seatem potrącił kontrolującego policjanta został zatrzymany. Jak wynika z ustaleń małopolskich policjantów, ma on na swoim "koncie" nie tylko kradzież seata ale i innych pojazdów. Zatrzymany mężczyzna odpowie zatem za kradzież samochodu, paserstwo oraz potrącenie policjanta podczas próby jego zatrzymania. Odzyskane przez policjantów samochody wrócą do prawowitych właścicieli. Biorąc pod uwagę wcześniejszą karalność, bezwzględność sprawcy i próby mataczenia policjanci wystąpią z wnioskiem o jego tymczasowy areszt.

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ustalili miejsce w którym ukrywał się mężczyzna – było to wynajęte przez niego mieszkanie w jednej z miejscowości na Śląsku.  Małopolscy policjanci, wspierani przez śląskich antyterrorystów wczoraj (10 kwietnia br.) wieczorem, dotarli do tego miejsca i po upewnieniu się, że poszukiwany mężczyzna znajduje się w mieszkaniu, weszli do środka, zatrzymując 31-latka. Zupełnie zaskoczony mieszkaniec Krakowa nie stawiał nawet oporu. Trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie rozliczony z popełnionych przestępstw. Jak ustalili policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, mężczyzna ma na swoim „koncie” nie tylko kradzież seata, którym 3 kwietnia br. uciekał przed policyjną kontrolą, funkcjonariusze odnaleźli przy nim także dokumenty do innych skradzionych pojazdów i niedługo później, także skradziony wcześniej pojazd.

Zatrzymany mężczyzna odpowie zatem za kradzież samochodu, paserstwo oraz potrącenie policjanta podczas próby jego zatrzymania. Odzyskane przez policjantów samochody wrócą do prawowitych właścicieli. Biorąc pod uwagę wcześniejszą karalność, bezwzględność sprawcy i próby mataczenia policjanci wystąpią z wnioskiem o jego tymczasowy areszt.

(KWP w Krakowie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 710.01 KB)

Powrót na górę strony