Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrołęccy policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 11.04.2014

Ostrołęccy policjanci obezwładnili mężczyznę, który zablokował skrzyżowanie w centrum miasta przystawiając sobie broń do głowy. Nietrzeźwy mieszkaniec powiatu ostrołęckiego powiatu trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał zablokować skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Hallera. Mężczyzna miał posiadać przy sobie broń, którą przyłożył do głowy. Na miejsce skierowano kilka patroli z wydziału prewencji i ruchu drogowego.  Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów mężczyzna został szybko obezwładniony. Zatrzymanym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został zabrany przez policjantów na badania do ostrołęckiego szpitala, by ostatecznie trafić do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, celem wytrzeźwienia. Policjanci zabezpieczyli także wiatrówkę, którą mężczyzna przystawiał sobie do głowy.

Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzą policjanci wydziału prewencji. Funkcjonariusze starają się wyjaśnić, co pchnęło mężczyznę do podjęcia decyzji, która mogła zakończyć się tragedią.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony