Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za okradanie puszek z datkami w kosciołach

Data publikacji 11.04.2014

Wczoraj policjanci z KMP Lublin zatrzymali 32-latka, który odpowie za włamania do obiektów sakralnych. Jak wynikało z ustaleń kryminalnych, mężczyzna włamał się do 4 lubelskich kościołów, gdzie z puszek z datkami kradł pieniądze. Udowodniono mu również kradzież laptopa i telefonu komórkowego z plebanii. Zatrzymany Mariusz B. okazał się poszukiwany do odbycia kary 5 lat wiezienia. Dziś zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Sprawą kradzieży z włamaniem zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Jak wynikało z ustaleń policjantów do wszystkich kradzieży z włamaniem doszło w okresie ostatnich trzech tygodni. Nieznany sprawca czterokrotnie włamał się do kościołów. Zazwyczaj wchodził wybijając witraże w oknach lub wywarzając drzwi wejściowe. Kradł pieniądze znajdujące się w skrzynkach na ofiary lub skarbonach. Jak wynikało z ustaleń kryminalnych, ten sam sprawca również dokonał kradzieży laptopa i telefonu komórkowego z jednej z lubelskich plebanii. Łączna wartość strat to blisko 8 tysięcy złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci dokładnie zbadali zabezpieczone dowody. Wczoraj do sprawy zatrzymali 32-letniego Mariusza B. Jak wynikało z informacji policjantów, mężczyzna w przeszłości wielokrotnie karany był za przestępstwa przeciwko mieniu, w tym włamania i kradzieże. Aktualnie poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Kielcach do odbycia kary 5 lat pozbawienia wolności. Mariusz B. usłyszał już zarzuty czterech włamań do kościołów i jednej kradzieży mienia z plebanii. Przyznał się do wszystkich przestępstw. Za te czyny odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Policjanci odzyskali skradzionego laptopa i telefon, które sprawca wstawił do lombardu.

Dziś na wniosek policji i prokuratury zatrzymany zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W warunkach recydywy kara może zostać dodatkowo zaostrzona.

(KWP w Lublinie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.14 MB)

Powrót na górę strony