Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za wyłudzenia towarów i usług na 80 tys. zł

Data publikacji 14.04.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne wyłudzenia towarów i usług na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany założył własną firmę, na konto której zaciągał różnego rodzaju zobowiązania wyłudzając m.in. telefony komórkowe, tablety, laptopy i modemy internetowe. Pokrzywdzone podmioty oszacowały straty na blisko 80 tys. złotych. Mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w wyniku realizacji sprawy operacyjnej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne wyłudzenia towarów i usług. Zatrzymany to mieszkaniec Wrocławia, w wieku 42 lat.

Jak ustalili policjanci, podejrzany chcąc realizować swój przestępczy proceder założył własną firmę, która to nigdy nie rozpoczęła prawdziwej działalności gospodarczej, a służyła mu jedynie do zaciągania różnego rodzaju zobowiązań. Na bazie zgromadzonych materiałów funkcjonariusze na chwilę obecną udowodnili zatrzymanemu 42-latkowi wyłudzenie co najmniej 23 urządzeń elektroniczno-telekomunikacyjnych. Były to m.in. telefony komórkowe, tablety, laptopy i modemy internetowe. Pokrzywdzone podmioty oszacowały straty na blisko 80 tys. złotych.

Obecnie policjanci nadal realizują czynności w tej sprawie. Sprawdzają także czy zatrzymany nie ma więcej tego typu przestępstw na swoim koncie.

Za czyny, o które jest podejrzany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony