Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie meczu żużlowego

Data publikacji 14.04.2014

Policjanci prewencji i ruchu drogowego zabezpieczyli niedzielny mecz żużla na stadionie przy ul. Elbląskiej. Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców Gdańska zabezpieczali tereny wokół stadionu, drogi oraz trasy dojazdowe. W trakcie meczu policjanci zatrzymali siedmiu kibiców. Jeden z nich odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej ochroniarza, a pozostali odpowiedzą za wykroczenia dotyczące niestosowania się do regulaminu.

W niedzielę na stadionie przy ul. Elbląskiej odbył się mecz żużla pomiędzy drużynami GKS Wybrzeże a Unibax Toruń. Na trybunach zasiadło ok. 5,5 tys. osób. Policjanci już na kilka godzin przed meczem zabezpieczali drogi dojazdowe oraz kierowali kierowców na wyznaczone parkingi.

Funkcjonariusze z komendy miejskiej i oddziałów prewencji dbali o bezpieczeństwo kibiców zarówno podczas drogi na stadion, jak i w czasie powrotu z imprezy. Mundurowi byli również wokół stadionu, aby osoby, które przybyły na mecz, mogły bez żadnych przeszkód wrócić do domów.

W trakcie meczu policjanci zatrzymali siedmiu kibiców. Zatrzymani to mieszkańcy Torunia i powiatu bytowskiego w wieku 16-52 lat. Wśród nich jest 38-letnia kobieta. 38-latka i dwóch mężczyzn w wieku 52 i

45 lat odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej ochroniarza. Pozostali odpowiedzą za wykroczenia dotyczące niestosowania się do regulaminu. O losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Za naruszenie nietykalności cielesnej członka służby porządkowej grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Niestosowanie się do regulaminu imprezy masowej to wykroczenie zagrożone karą ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony