Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek odpowie za wywołanie alarmów bombowych

Data publikacji 14.04.2014

Policjanci z Poznania zatrzymali nastolatka, który od ponad 2 miesięcy dzwonił z informacjami o podłożonych ładunkach wybuchowych w różnych miejscach Poznania. Zatrzymany tłumaczył, że robił to dla zabawy. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej w Poznaniu zatrzymali 16-latka, który od ponad 2 miesięcy dzwonił z informacjami o podłożonych ładunkach wybuchowych. Za każdym razem potencjalna bomba miała znajdować się w innym punkcie. Jego ostatnie zgłoszenia miały miejsce 11 i 12 kwietnia.

Dowcipniś najpierw powiadomił o zagrożeniu w jednym z centrów handlowych w Poznaniu. Dzień później zgłosił, że bomba jest w przedszkolu. Nastolatek zawsze dzwonił z budki telefonicznej. Śledczy znali jego głos i sposób mówienia. W chwili zgłoszenia natychmiast sprawdzono monitoring miejski w okolicach przedszkola. Okazało się, że jego ostatni telefon nagrała kamera monitoringu. Operator natychmiast podał rysopis sprawcy policjantom patrolującym okolicę w pobliżu zgłoszenia. Funkcjonariusze rozpoznali podejrzanego i zatrzymali go.

Nastolatek przyznał się do fałszywych alarmów. Tłumaczył, że robił to dla zabawy. Lubił oglądać akcje, podczas których policjanci sprawdzali obiekty w poszukiwaniu zagrożenia. Zatrzymany to 16-letni mieszkaniec Poznania. Na stałe przebywa w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Telefony wykonywał będąc na przepustce.

Policjanci z Komisariatu Poznań Grunwald, którzy procesowo przygotowują tą sprawę postawili nastolatkowi łącznie 7 zarzutów z art. 224 a kodeksu karnego. Ponieważ nie ukończył jeszcze 17 lat będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich, który zadecyduje o jego dalszym losie. 

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony