Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Lipna – wicemistrzem Polski w karate kyokushin

Data publikacji 14.04.2014

Policjant z Lipna – sierż. szt. Dawid Falkowski wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów Polskiej Federacji Karate Kyokushin, które odbyły się w sobotę w Gdyni. Funkcjonariusz zajął II miejsce w kumite w wadze + 90 kg. Tym samym niemal powtórzył sukces sprzed roku. Wówczas zdobył tytuł Mistrza Polski PFKK w tej samej konkurencji, tyle że w wadze do 90 kg.  

Funkcjonariusz sierż. szt. Dawid Falkowski służy w Policji od 2004 roku, a od kilku lat pracuje w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. Karate uprawia od 1995 roku w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin, trenuje pod okiem senseia Artura Wilento (4 dan). Do pierwszych swoich sukcesów zalicza udział w Mistrzostwach Polski w karate, w których wystartował 12 lat temu. Wtedy to, będąc juniorem wystąpił w grupie seniorów i wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kumite do 75 kg. Obecnie posiada brązowy pas 2 kyu.

Na początku marca tego roku funkcjonariusz uczestniczył w Kwalifikacjach do Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów, które odbędą się w maju w Baku. Na tym prestiżowym turnieju zawodników shinkyokushin zdobył III miejsce w kategorii - 90 kg seniorów.

Sierż. szt. Dawid Falkowski został zaproszony do udziału w sportowej gali, będącej jednocześnie podsumowaniem minionego roku w sporcie, która odbyła się 7 kwietnia w Dworze Artusa w Toruniu. Podczas tej uroczystości otrzymał on z rąk Prezydenta Torunia Pana Michała Zaleskiego okolicznościowy dyplom i nagrodę pieniężną. Kandydatów do zaszczytnych wyróżnień zgłaszały kluby sportowe, a warunkiem ich otrzymania były osiągnięte przez sportowców wysokie wyniki w sezonie 2013 – zdobyte medale na zawodach krajowych i międzynarodowych.

O sierż. szt. Dawidzie Falkowskim można zdecydowanie powiedzieć, że z powodzeniem potrafi łączyć zamiłowanie i pasję do sportu zarówno z życiem prywatnym, jak i zawodowym. A wszystko dzięki jego ogromnej konsekwencji i determinacji w tym co robi.

Jesteśmy bardzo dumni z naszego kolegi i serdecznie gratulujemy mu dotychczasowych sukcesów, życząc w przyszłości równie owocnych.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony