Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o oszustwa zatrzymani

Data publikacji 15.04.2014

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 obywateli Rumunii, podejrzewanych o szereg wyłudzeń zaliczek od kupujących samochody za pośrednictwem portali internetowych. Grupa mogła oszukać nawet kilkudziesięciu klientów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Policjanci zlikwidowali  grupę przestępczą, pochodzącą z Rumunii, której członkowie przyjechali jakiś czas temu do Małopolski. W polskich bankach założyli  kilka kont do transakcji internetowych, natomiast na portalach internetowych zajmujących się handlem samochodami wystawili  kilkadziesiąt  bardzo korzystnych  ofert sprzedaży aut.  Oczywiście, zaraz  też pojawili się chętni do kupna samochodów  po atrakcyjnych cenach. Sprzedający za każdym razem żądał wpłaty kilkunastotysięcznej zaliczki. Dla uwiarygodnienia transakcji  przesyłał kupującemu pseudogwarancję.  

Policjanci, pracujacy nad sprawą,  ustalili, że część grupy przebywa na terenie Nowego Sącza. W ostatni piątek policjanci z KWP w Krakowie zwalczający przestępczość gospodarczą, wspomagani przez policjantów z Nowego Sącza, zatrzymali 3 obywateli Rumunii, którzy przebywali w jednym z hoteli.

W trakcie przeszukania pomieszczeń hotelowych ujawniono i zabezpieczono umowy rachunków bankowych, a także zapiski związane z hasłami i loginami do internetowych  kont bankowych.  

Zatrzymani, w wieku od 28 do 34 lat, podejrzewani są o szereg wyłudzeń zaliczek na poczet kupowanych samochodów oferowanych na portalach internetowych  Policjanci zabezpieczyli auto  marki "Hyundai Getz" oraz pieniądze. Zablokowano także  znajdujące się na rachunku bankowym 32 tys. złotych.

Policjanci szacują, że grupa działająca najprawdopodobniej od lutego br. mogła oszukać  nawet kilkudziesięciu klientów  zarówno w Polsce, jak i na zachodzie Europy.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony