Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano arsenał

Data publikacji 15.04.2014

Oświęcimscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli arsenał, który zgromadził 49-letni mężczyzna. Zabezpieczono broń i amunicję pochodzącą z czasów II wojny światowej.

14 kwietnia 2014 oświęcimscy policjanci trafili na trop mężczyzny, który na terenie jednej z posesji w Rajsku przechowywał kilka sztuk broni palnej oraz kilka naboi z czasów II wojny światowej.  Policjanci przeszukali mieszkanie, które mężczyzna wynajmował na terenie Starego Miasta w Oświęcimiu,  gdzie ujawnili 7 granatów ręcznych , 8 moździerzowych, naboje oraz magazynki do karabinów i pistoletów.  Z uwagi na realne niebezpieczeństwo i zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców kamienicy policjanci i strażacy, na czas sprawdzania znaleziska przez saperów, ewakuowali kilkanaście osób i zabezpieczali miejsce przed dostępem osób postronnych.  

Saperzy dokonali rozpoznania arsenału. Na szczęście zabezpieczone w mieszkaniu granaty, mimo iż miały zapalniki,  okazały się niegroźne. W sprawie zabezpieczonej broni i amunicji wypowie się biegły sądowy, który określi, czy jest ona kompletna i sprawna oraz czy mogła stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia.

Za posiadanie broni bez zezwolenia grozi  kara 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony