Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali kolejną uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 15.04.2014

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Liczącą 336 krzewów uprawą zajmował się zatrzymany przez funkcjonariuszy 58-letni mieszkaniec Tarnowa. W rękach policjantów znalazł się także zaopatrujący się u niego w towar 24-latek. To już szósta uprawa zlikwidowana przez małopolskich policjantów w przeciągu ostatnich dni.

To była sprawnie przeprowadzona akcja. W wyniku działań policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w jednym z domów w tarnowskiej dzielnicy Zabłocie, ujawniona została w pełni profesjonalna uprawa. Ponad 330 sztuk konopi indyjskich zajmowało 3 pomieszczenia poddasza i garażu. System nawilżania, wentylacji i ogrzewania zapewniał roślinom optymalne warunki wzrostu. Zabezpieczone lampy, nawilżacze, nagrzewnice i wentylatory posłużą w sprawie jako dowody. Z takiej ilości dojrzałych krzaków konopi można by uzyskać co najmniej 10 kilogramów marihuany.

W związku z ujawnieniem plantacji zatrzymany został 58-letni właściciel domu oraz kupujący od niego narkotyki 24-letni tarnowianin. Funkcjonariusze dotarli też do znajomego 58-latka, w miejscu zamieszkania którego ujawnili niewielką ilość rzadko spotykanej na tarnowskim rynku kokainy.

Doprowadzony do nadzorującej śledztwo Prokuratury Rejonowej w Tarnowie plantator usłyszał zarzut uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości konopi, za który może mu grozić nawet do 15 lat pozbawiania wolności. 24-latkowi grozi kara pozbawiania wolności do 12 lat, usłyszał zarzut uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających.

Prokurator zastosował wobec obu mężczyzn dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju, w stosunku do 24-latka także poręczenie majątkowe.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony