Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi

Data publikacji 15.04.2014

Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Warszawie, podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanej marki. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 188 tysięcy złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcją, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Warszawie, kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciła odzież na jednym ze stoisk. Właścicielem tej firmy jest 25-letnia Polka.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do jego pochodzenia. Ich uwagę zwróciły przede wszystkim piżamy i szlafroki ze znakami towarowymi znanej marki. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że odzież ma zastrzeżone znaki towarowe

Funkcjonariusze zabezpieczyli odzież o szacunkowej wartości ponad 188 tysięcy złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właścicielce przyjdzie ponieść odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony