Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobieta w ciąży kradła w sklepach

Data publikacji 15.04.2014

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali małżeństwo podejrzane o różne przestępstwa. Kobieta wykorzystując stan, w jakim się znajdowała, kradła w jeleniogórskich sklepach. Mąż z kolei podejrzany jest o nielegalne posiadanie broni i amunicji, posiadanie narkotyków oraz uprawę konopi. Kobiecie za kradzieże grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a jej mężowi do lat 8.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 29-letnią kobietę oraz jej 31-letniego męża, podejrzanych o różne przestępstwa. Kobieta odpowie za kradzieże w jeleniogórskich sklepach, a jej mąż za nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz za posiadanie narkotyków i uprawę konopi.

13 kwietnia 2014 roku około godziny 17.30 policjanci pojechali do jednego z jeleniogórskich marketów, gdyż pracownicy ochrony ujęli kobietę podejrzewaną o kradzież. Na miejscu funkcjonariusze zastali kobietę, która ukradła bluzę sportową o wartości blisko 150 zł. Sprawczynią okazała się 29-letnia mieszkanka powiatu złotoryjskiego, będąca w widocznej ciąży. W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że kobieta wykorzystując stan, w jakim się znajdowała, dopuściła się szeregu innych kradzieży w jeleniogórskich sklepach. Jej łupem padła odzież męska, damska, dziecięca, artykuły spożywcze, a także elektronarzędzia. Wstępnie straty zostały oszacowane na ponad 2 tysiące złotych.

Pod sklepem na kobietę czekał jej 31-letni mąż. W aucie, którym podróżowała para funkcjonariusze zabezpieczyli wcześniej skradzione rzeczy, ale również 11 sztuk ostrej amunicji. W związku z tą sytuacją policjanci przeszukali również ich mieszkanie. Tam zabezpieczyli dwie sztuki broni, wiatrówkę, kilkadziesiąt sztuk amunicji, bagnet i inne przedmioty. Ponadto okazało się, że mężczyzna uprawiał również ziele konopi. Policjanci zabezpieczyli 16 sadzonek oraz znaleźli marihuanę, z której można uzyskać blisko 20 porcji handlowych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Kobieta ze względu na stan, w jakim się znajdowała, po wykonaniu czynności została zwolniona.

Za kradzieże grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony