Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie pomogła zmiana wyglądu i miejsca zamieszkania

Data publikacji 15.04.2014

Stargardzcy kryminalni namierzyli mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi, który ukrywał się przez kilkanaście lat przed organami ścigania. Wczoraj został zatrzymany i przekazany do zakładu karnego.

Stargardzcy kryminalni podczas swojej codziennej służby na podstawie prowadzonego rozpoznania, obserwacji terenu oraz zbieranych informacji dokonali zatrzymania na terenie miasta Stargardu Szczecińskiego 69-letniego mężczyznę, który poszukiwany był na podstawie dwóch listów gończych.

Poszukiwany mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania przez szesnaście lat i zadał sobie dużo trudu, aby przez taki okres czasu pozostać na wolności. Stargardzianin często zmieniał miejsce swojego pobytu, nie nosił przy sobie dokumentów potwierdzających jego tożsamość, a kontakt z rodziną ograniczył do minimum. Nie uczestniczył nawet w ważnych uroczystościach rodzinnych, takich jak święta czy pogrzeby bliskich. Często zmieniał swój wygląd, farbował włosy, zapuszczał wąsy i brodę, nosił okulary i przemieszczał się po mieście głównie późnym wieczorem i nocą.

Mężczyzna został namierzony przez policjantów w mieście przy bankomacie, gdy dokonywał transakcji przy pomocy karty bankomatowej wystawionej na swoje dane personalne. Widok policjantów tak go zaskoczył, że zanim zdążył się zorientować o co chodzi na rękach miał już założone kajdanki.

Mężczyzna był poszukiwany w związku ze znęcaniem się nad rodziną oraz nielegalnym posiadaniem broni. 69-latek trafił już za kraty więzienia, gdzie spędzi najbliższe półtora roku.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony