Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ udaremnili przemyt 28 kg amfetaminy

Data publikacji 16.04.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Izbą Celną z Poznania udaremnili przemyt 28 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 1 mln złotych. Zabezpieczone narkotyki były ukryte w podłodze auta, którym podróżowała para z Olsztynka. 23-latek i jego o 4 lata starsza „wspólniczka” trafili do policyjnego aresztu. Za przemyt wewnątrzwspólnotowy znacznych ilości narkotyków grozi im kara nie krótsza niż 3 lata.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego po raz kolejny uderzyli w środowisko zajmujące się przestępczością narkotykową. Cios był dość dotkliwy, gdyż tym razem funkcjonariusze udaremnili przedostanie się na rynek narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 1 mln złotych.

W sobotnie popołudnie kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Poznania na drodze krajowej A2 w miejscowości Gołuski w województwie wielkopolskim zatrzymali do kontroli kierującego renault megane. Policjanci podejrzewali, że autem mogą być przemycane narkotyki. Funkcjonariusze bardzo skrupulatnie przeszukali samochód, którym podróżowała para z Olsztynka. To co znaleźli policjanci nie pozostawiło wątpliwości, że trop był słuszny. W podłodze samochodu było ukryte 28 kg amfetaminy. Jak mówią sami policjanci, z takiej ilości narkotyków można przygotować 28 tys. działek dilerskich.

23-latek i jego o 4 lata starsza „wspólniczka” trafili do policyjnego aresztu. Oboje usłyszeli zarzuty przemytu wewnątrzwspólnotowego znacznych ilości narkotyków. Grozi im kara nie krótsza niż 3 lata. Decyzją sądu 23-latek został tymczasowo aresztowany, natomiast wobec jego partnerki zastosowano policyjny dozór.

Z ustaleń śledczych wynika, że narkotyki do naszego kraju trafiły  z Holandii, a miały być przeznaczone na rynek Warmii i Mazur.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Południe.

(KWP w Olsztynie / mj)

Film Policjanci CBŚ udaremnili przemyt 28 kg amfetaminy

Opis filmu: CBŚ, narkotyki, przemyt

Pobierz plik Policjanci CBŚ udaremnili przemyt 28 kg amfetaminy (format mp4 - rozmiar 11.81 MB)

Powrót na górę strony