Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł, przewożąc papierosy i tytoń bez akcyzy

Data publikacji 16.04.2014

1700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 30 kg krajanki tytoniowej zabezpieczyli policjanci z dąbrowskiego wydziału ruchu drgogowego. Towar znajdował się w pojeździe prowadzonym przez 59 - letniego mieszkańca gminy Gdów. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymany odpowie przed organami ścigania za przewóz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W godzinach wieczornych na ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Tarnowskiej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wytypowali i zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Toyota zarejestrowany na krakowskich numerach. Kierującym okazał się 59-letni mieszkaniec gminy Gdów, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jak się okazało, uprawnienia te zostały mu cofnięte z uwagi na przekroczony limit punktów karnych. W trakcie kontroli pojazdu policjanci ujawnili w bagażniku 1700 paczek papierosów zapakowanych w kartonowe pudełka. Paczki papierosów posiadały etykiety z napisami w języku rosyjskim. W samochodzie znajdowały się ponadto dwa worki z tzw. krajanką tytoniową w ilości blisko 30 kg.

Mężczyzna odpowie przed organami ścigania za przewóz papierosów oraz krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W tym przypadku strata Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia akcyzy wyniosła blisko 47 tys. zł. Za popełnione przestępstwo karno-skarbowe grozi m.in. kara pozbawienia wolności do lat 3. Sprawa została przekazana do dalszego prowadzenia Urzędowi Celnemu w Nowym Sączu.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony